Skenovanie fotografií a dokumentov

Skenovanie fotografií a dokumentov

V prípade, že už nemáte k dispozícii negatív, čo je vždy najlepšie riešenie, môžeme naskenovať (zdigitalizovať) Vaše fotografie s maximálnou veľkosťou A4 (297x210mm). V prípade fotografií odporúčame zvoliť rozlíšenie 600 ppi alebo 1200 ppi, ktoré zaručí slušnú kvalitu a väčšiu flexibilitu, ako nižšie rozlíšenia. Dokumenty (hlavne za účelom archivácie) skenujeme v rozlíšení 300 ppi alebo 600 ppi.

Pri procese digitalizácie využívame plochý skener formátu A4 s dvojitou optikou a maximálnym fyzickým rozlíšením 4800 ppi a 48-bitovej farebnej hĺbke. Rozlíšenia 600 ppi a 1200 ppi úplne postačujú na väčšinu činností, nakoľko skenované predlohy sú len zriedka vyhotovené v lepšej kvalite. Zdigitalizujeme pre vás matné alebo lesklé, čiernobiele a aj farebné fotografie. Takisto dokumenty je možné spracovať vo fotorealistických farbách, odtieňoch šedej, alebo čiernobielo (tzv. 1-bitové farby). Je len na vás, aký spôsob spracovania zvolíte, alebo technické detaily necháte na nás. V tom prípade použijeme odporúčané nastavenia vhodné pre daný typ skenovaných predlôh.

Skenovanie fotografií a dokumentov

Voľby pri skenovaní fotografií a dokumentov:

  • Rozlíšenie 300 ppi, 600 ppi alebo 1200 ppi - na všetky fotografie odporúčame použiť niektoré z uvedených rozlíšení pre lepšie zachovanie detailov a väčšiu flexibilitu pri prípadnom zhotovovaní výrezov.
  • Farebná hĺbka - možnosti sú fotorealistické farby 48-bit, odtiene šedej a čiernobiele (1-bit). Posledné z uvedených sa používa len na textové dokumenty.
  • Dodatočné úpravy - jedná sa o vyváženie bielej a obnovenie vyblednutých farieb.

Snímky je možné uložiť v najrozšírenejších formátoch, stačí si vybrať. Štandardne ponúkame bezstratový výstupný formát TIFF a úsporný formát JPEG s maximálnym nastavením kvality. Dokumenty vám môžeme exportovať aj do formátu PDF pre väčšiu kompatibilitu. Na vami zvolené prenosné médium vám vytvoríme štruktúru priečinkov pre lepší prehľad a orientáciu v množstve súborov. Pri objednávke stačí uviesť vašu predstavu. V prípade nejasností vás budeme kontaktovať. Bližší popis toho, aký vzhľad môže mať váš archív po skenovaní, nájdete v časti možnosti zálohovania.

Skenovanie fotografií a dokumentov
Skenovanie fotografií a dokumentov
Skenovanie fotografií a dokumentov
  1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5

Copyright © 2011-2019 Digitalab.sk